Pantheon of Leather nominees announced for 2017

DALLAS — The annual Pantheon of Leather Awards have announced their nominees for this year.

This year, the community will be able to vote for nominees in all categories. You can vote for your choices at https://www.surveymonkey.com/r/FinalPantheonVoting.

The winners will be announced at International LeatherSir/boy and International Community Bootblack in Dallas on the weekend of Aug. 31 through Sept. 4.

The nominees for this year are:

Marcus Hernandez Lifetime Achievement Award (Male)
Master Dr. David Cook
Master William Oakman
Thomas Smith
Daddy Al Santora
Sir John Krikorian

Marcus Hernandez Lifetime Achievement Award (Female)
Sharrin Spector
Mama Sandy Reinhardt
Catherine Gross
Susan Whalens
Diamond Oakman

Man of The Year
Thib Guillard-Callin
Fred Anderson
Master William Oakman
Rick Storer
David Bailey

Woman of The Year
Briar Wood
Lascivious Jane
Alexandra St. James
Slave Jazz
Patty Patty

Couple of the Year
Charles and Greg King
Master Todd and slave Elizabeth
Master Oakman and slave diamond
Olga and blu
Master Bella and slave brooks

Community Choice Award (Male)
Boy Patrick
Justin St. Clair
Karl Truesdel
Pup Adam Vino
Vin Glass

Community Choice Award (Female)
Lascivious Jane
Penelope Jones
Meghan Bootblack
Jeri Coleman
Karen Ultra

Large Event of the Year (300-plus Registrants)
Northwest Leather Celebration
International Puppy Contest
Iowa Leather Weekend
Beyond Leather
International Ms Leather

Small Event of the Year (10-299 Registrants)
Behind Closed Doors
Kinky Campout
Florida Leather SIR/boy and Florida Community Bootblack
The M/s Gathering
Esprit des Corps

Large Club of the Year (35-plus Memberships)
Onyx
Centaurs
Titans of The Midwest
MAsT International
Discipline Corps

Small Club of The Year
Women of Leather FLA.
Atons of Minneapolis
Onyx Lone Star
Lonestar Boys of Leather: Dallas
SF Community 10

Business of the Year
Wolfstryker Leather
House of MarKus
The Bullet Bar
Rough Trade Gear
Barking Leather

Business Person of the Year
Todd Wolfstryker
Markus Leath
Michael Lara
Adrian Bernal
David Boyer

Non-Profit Organization of The Year
Team Friendly DFW
Sharon St. Cyr Fund
Amsterdam Kink Academy
Rainbow Railroad

Canada Award
Robert Jeyes
Shahrazad Alchemical- Dom
Pup Kona
Robert Miller
T’hayla Ferguson

Florida Regional Award
Bill Hoeppner
Vin glass
Topher Chandler
Daddy Al Santora

Great Lakes Regional Award
Bob Behr (Sir Poppa Bear)
Ms. Kendra
William Schendel
Ryan Garner- Carpenter
Meghan Bootblack

International Award
Stephan Schulze (Germany)
Fiona Horsely ( South Africa)
Joe King ( UK)
Alter Cuero (Spain)
Daniel Benjamin Ferencz (Hungary)

Mid Atlantic Regional Award
Lascivious Jane
Todd White
Sir John Krikorian
Alex Conley
Maso Mutt

Midwest Regional Award
Ryan Coit
Alexandra Gray
Joe Mastrapasqua
Pap Woof Roth

Northeast Regional Award
Juliana Vanderlee
Ted Swierczewski
John-John Punki
Jay Bootblack
Jeph Bary

Northern California/Northwest Regional Award
Phoenix B
Sir Pounder
Scarlett Singletail Sin
Erik Joseph
John Shauback

Rocky Mountain Regional Award
Andrew Love
Xiaoyi Drake
Boy Tig
Patrick Orion
Stetson Barnhouse

Southern California Regional Award
Michael Lara
John Jay Heimbach
Vonn Tramel
Goddess Moon
Jeffrey Erdman

South Central Regional Award
Boy Patrick
Penelope Jones
Fred Anderson
Anthony Salvat
Hardy Haberman

Southeast Regional Award
Nitro Hankinson
Autumn Orange
Matt O’Toole
Jeff Gruenberger
Timothy Lee

Vote now for your favorites. You can register for ILSb-ICBB at http://www.ilsb-icbb.com/attend.html.

Facebooktwittergoogle_pluspinteresttumblrmail

Comments

comments